Seminarium z Kazumi Hajime w Edynburgu

2013-08-15 11:03

W pierwszy weekend lipca 6-7 w Edynburgu – Szkocja odbyło się Seminarium szkoleniowe z Kazumi Hajime. W szkoleniu uczestniczyło 8 przedstawicieli PFKK. Seminarium miało charakter międzynarodowy, ponad stylowy i organizacyjny. Organizatorem seminarium był Klub Lyceum Kyokushinkan prowadzony przez sensei Stephena McCann.

Hajime Kazumi jako zawodnik Kyokushin Karate był 5-cio krotnym mistrzem Japonii i dwukrotnym vice-mistrzem świata open, a także mistrzem świata w kategorii ciężkiej. Obecnie prowadzi swoje Dojo – Kazumi Dojo w którym uczy sztuki walki wykraczającej poza ramy sportowego karate

W seminarium Kazumi Hajime prezentował i uczył podstaw Iken i jego wykorzystania w karate. Przećwiczono również podstawy założeń karate ćwiczonego w Kazumi Dojo – kihon-geiko, ido-geiko wraz z bunkai, Sanchin kata i elementy kumite z walkami na zakończenie.

Ekipę z Polski spotkała również miła niespodzianka. W piątek przed seminarium odbył się trening w Dojo Lyceum gdzie jak się okazało trening poprowadził Hajime Kazumi. Było to dla wszystkich obecnych w Dojo zaskoczeniem ale i wielką przyjemnością trenować wspólnie pod okiem shihan Kazumi.

Nasza federacja składa serdeczne podziękowania Stephenowi McCann i Marcie Lendzian za możliwość uczestniczenia w tym seminarium oraz pomoc podczas pobytu w Edynburgu – OSU!!!

Wróć