Mistrzostwa w Wąbrzeźnie

2012-05-05 19:37

W sobotę 28.04.2012 w Wąbrzeźnie odbyły się Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Wąbrzeźna. Zawody zostały zorganizowane przez Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 2dan. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przy ul. Żeromskiego 6. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z: Torunia, Solca Kujawskiego, Świecia, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna i gościnnie z Gdańska a także w Polskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group z Bydgoszczy.


Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Łącznie w konkurencji kata wzięło udział 92, a w kumite 88 zawodników. Całość przeprowadzona została na dwóch matach.

Zawody otworzył Zastępca Burmistrza Miasta Wąbrzeźno Pan Wojciech Bereza. Rolę sędziego głównego a także spikera pełnił sensei Artur Wilento z Torunia. Nagrody - statuetki i pamiątkowe dyplomy najlepszym zawodnikom wręczali za konkurencje kata shihan Bogusław Jeremicz prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate, a za konkurencje kumite Zastępca Burmistrza Wojciech Bereza i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Stanisław Bytnar. Mistrzostwa sędziowali: Andrzej Poczwardowski, Janusz Drywa, Piotr Binkowski, Bogdan Rynkiewicz, Krzysztof Komorowski, Sławomir Kłosiński, Tomasz Marcyciak, Piotr Horoszkiewicz, Michał Okoński, Adam Witkowski, Maciej Tomczak.

Konkurencje kata zostrały rozegrane dwoma systemami oceny. Najmłodsi zostali podzieleni na mniejsze grupy 3-4 osobowe gdzie każdy z każdym porównywał swoje kata. Sędziowie oceniani poprzez wskazanie chorągiewką na lepszego. Zwycięzcy grup walczyli dalej aż do wyłonienia zwycięzców kategorii. System ten sprawia, ze najmłodsi od początku uczą się rywalizacji z przeciwnikiem. Czytelność werdyktów jest większa a każdy uczestnik min 2-3 razy prezentuje swoje umiejętności. Grupy wiekowe do 14 i 18 lat były oceniane przez wskazanie punktów. 

W konkurencji kumite wielu zawodników wystąpiło po raz pierwszy. Zauważyć można było dobre przygotowanie techniczne co sprawiło, że walki były ciekawe i nie jednostajne. W podsumowaniu drużynowym w obu konkurencjach drużyna z Torunia zajęła I miejsce natomiast w kata Solec Kujawski II miejsce, Bydgoszcz III miejsce a w kumite Wąbrzeźno II miejsce, III miejsce Bydgoszcz Tezuka. Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć na stronie http://www.federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=60

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom i firmom za pomoc w organizacji turnieju.

Wróć