Mistrzostwa Polski Zachodniej - Malanów 2014

2014-04-02 17:14

W dniu 22 marca 2014 roku w Malanowskiej Hali Sportowej odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin Karate w których wystartowało 211 zawodników z kilkunastu klubów z województwa łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego. Organizatorem był Wielkopolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Daniela Pakułę. Zawody rozegrano w konkurencji układów formalnych (kata) i walk kontaktowych (kumite) z podziałem na wagi i wiek. Cały turniej rozegrano na dwóch matach przy licznie zgromadzonej widowni. 
Zawody otworzył przyjaciel klubu Przewodniczący Rady Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak. Tym razem od samego początku w konkurencji kata jak i kumite dominowali zawodnicy z terenu Powiatu Tureckiego na co dzień trenujący w Klubach Karate w Turku, Malanowie, Władysławowie, Dobrej, Tuliszkowie, Grzymiszewie, Dobrej, Kowalach Pańskich. Karate to Sport walki i wszystko sprowadza się do walki, a więc najbardziej emocjonujące pojedynki kończyły się przed czasem i były nagradzane gromki brawami tym bardziej, że był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorów w Gdańsku, które będą miały międzynarodową obsadę. Zarząd Klubu składa podziękowania dla Polskiej Federacji Kyokushin Karate, Okręgowego Związku Karate w Poznaniu za objęcie merytorycznym nadzorem zawodów. Podziękowania dla Wójta Malanowa Gerarda Krzeszewskiego , Jacek Erkiert- dyrektora OSIR, Jerzy Kubacki, Jerzego Nycka (rada sołecka) , Jana Kubackiego, Izabeli Kopczyńskiej, Łukasza Maciejewskiego Tomasza Stankiewicza, Jacka Bilkowskiego, Rafała Paluty , OSP Turek, rodziców dzieci uprawiających japońskie karate, sklepu sportowego Turek 3-go Maja, OSP Malanów. 

Najlepszym zawodnikiem został wybrany decyzją trenerów Kamil Więcławek na co dzień trener w Tuliszkowie, najmłodszy zawodnik Kacper Nowotka 5 lat. Podczas zawodów odbyła się patriotyczna wystawa poświęcona polskim misjom wojskowym ONZ pod hasłem "Nie wstydzę się mówić, że jestem Polakiem". 

Więcej zdjęć na www.karate.turek.net.pl 26 kwietnia XV Mistrzostwa Wielkopolski w Kata.

Wróć