Mistrzostwa Polski PFKK i POS

2012-03-29 07:30

24 marca w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat POS i PFKK. Jednocześnie turniej nosił miano Polskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai w Antwerpii 2012.

W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w czterech organizacjach POS, PFKK, PFKS, PZKK.

Turniej zorganizowała Sekcja Kyokushin Karate Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie kierowana przez Krzysztofa Kornackiego 3dan. Sędzią Głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Finały Turnieju otworzyła Burmistrz Miasta Nowa Ruda Pani Marzena Wolińska.


Zawody odbyły się w Hali Sportowej CTS w Nowej Rudzie. Rozegrano konkurencje kata i kumite osobno dla juniorów i seniorów. Szczególnie konkurencje kumite przyniosły wiele emocji. Większość walk prowadzona była żywiołowo i dynamicznie. Często o rozstrzygnięciu pojedynku decydowały ostanie sekundy gdzie skuteczna technika oceniana na wazari bądź ippon decydowała o wygranej. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca pierwsze i drugie otrzymali jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Antwerpii. Gratulujemy zawodnikom sukcesów i organizatorowi za przygotowanie zawodów.

Wróć