Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK - Międzyzdroje 2015

2015-12-22 12:05

W sobotę 28 listopada w Międzyzdrojach odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK. W Mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników z 27 klubów. Organizatorem zawodów był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido kierowany przez Andrzeja Sawickiego. Turniej odbył się na trzech matach a zawodnicy startowali w konkurencjach z podziałem na trzy kategorie wiekowe w kata i kumite. Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 5dan.
    W konkurencji kata zawodnicy dwukrotnie prezentowali przygotowane układy aby zakwalifikować się do finałowej rundy. W finale liczone były punkty zdobyte wcześniej co znakomicie pokazywało poziom wyszkolenia zawodników. W podsumowaniu drużynowym w tej konkurencji zwyciężyła drużyna z Turku przed Golubiem-Dobrzyniem i Chełmnem.

W konkurencji kumite wystartowało 127 zawodników z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Walki odbywały się w formule nock-down full-contact a zawodnicy mieli założone obowiązkowe ochraniacze zgodnie z regulamin PFKK. Wiele walk zarówno dziewcząt jak i chłopców było prowadzonych na dobrym poziomie technicznym. Największą żywiołowość widać było w kategorii 13-14lat. Ciekawym doświadczeniem było zmniejszenie ilości ochraniaczy – korpusu w kategorii 11-12lat. Walki stały się ciekawsze a zawodnicy ostrożniejsi. W podsumowaniu drużynowym najwięcej punktów zdobyła drużyna z Turku przed Gdańskiem i Kobierzycami.

    Zarząd PFKK dziękuje wszystkim członkom i sympatykom klubu w Międzyzdrojach za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16

    OSU!!!

Wróć