Karate Dream Festiwal Tokyo 2016

2016-08-21 18:56

W hali Tokyo Taiikukan 6 i 7 sierpnia 2016 roku odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin Karate Dream Festival zorganizowany przez WKO Shinkyokushinkai. Przez dwa dni 2500 tys. zawodników na 10 matach rywalizowało w konkurencjach kata i kumite. Zawody miały bardzo wysoki poziom sportowy i perfekcyjnie prowadzone organizacyjnie. Na te zawody nie można przyjechać z marszu. Poziom każdej walki od początku był zdumiewający. Już walki 5-cio latków były imponujące, a zawodników kategorii powyżej 10-ciu lat wzbudzały zachwyt. Trudno jest rywalizować z takimi zawodnikami tym bardziej jeżeli bierze się udział w takim turnieju po raz pierwszy. Można być zaskoczonym intensywnością i różnorodnością wykonywanych technik przez zawodników. 
Nasi zawodnicy w składzie Weronika Popow, Roksana Pasławska, Nel Tyborska (Gdańsk) oraz Kacper Grześkiewicz (Turek) walczyli dobrze, ale tylko Weronika Popow zajęła III miejsce w swojej kategorii. Pozostali odpadli w rundach eliminacyjnych, przegrywając przez wskazanie sędziów.

Weronika zajmując III miejsce nie wróci jednak z pucharem. Zasady nagradzania w Japonii są nieco inne, niż te do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. W Japonii jeżeli w kategorii było 4 zawodników puchar otrzymuje tylko zwycięzca, jeżeli było minimum 8 zawodników puchar otrzymuje zdobywca I miejsca i II miejsca, jeżeli było minimum 16 zawodników puchar otrzymują trzy pierwsze miejsca. 
Zdobyte doświadczenie bezcenne.

Wróć